poniedziałek, 25 listopada 2013

Kolor i deseń: Fiolet we wnętrzach    Fiolet powstaje w wyniku połączenia czerwieni oraz błękitu. W zależności od proporcji poszczególnych barw składowych możemy otrzymać różne odcienie fioletu od jasnych, pastelowych po ciemne i nasycone. Stonowane odcienie fioletu uspokajają, natomiast intensywne pobudzają kreatywność.

Barwy, które dobrze komponują się z fioletem:
-grafity, szarości,
-biel, beże, wanilia, ceru,
-brązy,
-czerwienie,
-odcienie żółtego.

Jeśli chcemy połączyć fiolet z innymi barwami należy pamiętać, by nie stosować zbyt wielu intensywnych barw, gdyż, wtedy pomieszczenia mogą wydać się męczące i przytłaczające.

We wnętrzach możemy również łączyć ze sobą różne odcienie fioletu. Na przykład intensywny śliwkowy kolor z delikatnym odcieniem lawendy.

Odcień fioletu a styl wystroju wnętrza:
-styl barokowy: intensywne kolory, takie jak śliwkowy, czy biskupi,
-styl orientalny: fiolet w odcieniu oberżyny i śliwki,
-styl glamour: chłodne tonacje fioletu jak fiołkowy, czy wrzosowy,
-styl romantyczny: pastelowe odcienie fioletu.

pytanieomieszkanie.plprojektoria.pl
babyprzykawie.pl
opendoor.pl


Fioletowe dodatki:

Jeżeli nie chcemy pokrywać całych ścian na dany odcień fioletu możemy zastosować dodatki w tym kolorze i tym samym odświeżyć i odnowić nasze wnętrze. Fioletowe poduszki, zasłony, podkładki na stole, świeczniki, czy ramki zdjęć mogą wprowadzać zarówno nastrojowy klimat, jak i elegancję.

dom.pl

urzadzamy.pl

urzadzamy.pl
urzadzamy.pl
Jakie jest Wasze zdanie na tematu fioletu we wnętrzach?

4 komentarze:

 1. Ja bardzo, bardzo lubię kolor wrzosowy i mam sporo takich elementów we wnętrzach. Bardzo podobają mi się fotki 2,3,6.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zeszłym roku odnawiałam u siebie salon. Miałam w planie pomalować jedną ze ścian na śliwkowy. Większość domowników była przeciw, jednak w połączeniu z brzoskwiniowym efekt końcowy wyszedł bardzo ciekawy.

   Usuń
 2. Bardzo odważny kolor, jednak tak jak piszesz, jeśli się dobrze położy kolory (i przemyśli) to wnętrze może być ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda. Uważam, że intensywny kolor ożywia wnętrze.

   Usuń