niedziela, 17 listopada 2013

Styl we wnętrzu: eklektyzm     Styl eklektyczny we wnętrzu jest jednym z moich ulubionych. W tego typu wnętrzach możemy znaleźć zarówno stare meble, jak i te nowoczesne. Antyki bardzo dobrze komponują się z najnowszymi designerskimi dodatkami. Mieszanka wielu stylów we wnętrzu eklektycznym wprowadza pewien dynamizm i energię. Ja uważam, że takie wnętrza można dopasować do charakteru właściciela. Z jednej strony taki wystrój może wywoływać wrażenie bałaganu panującego we wnętrzu, aby tak nie było wszelkie wyposażenie i dodatki należy dobierać z wyczuciem, tak, by całość wyglądała harmonijnie. Taki wystrój wnętrza umożliwia również zastosowanie antyków, z którymi nie wiemy, co zrobić. Możemy je własnoręcznie odnowić, przemalować. Dzięki czemu takie elementy mogą stać się ciekawą ozdobą wnętrza.


salonmeblowy.net.plCechy charakterystyczne eklektyzmu we wnętrzach:

1.  Kontrasty: We wnętrzach eklektycznych możemy połączyć antyki z nowoczesnymi dodatkami, czy dziełami handmade.

2.  Uniwersalność: Nadaje się do aranżacji każdego z pomieszczeń. Zarówno kuchnia, jak i salon będzie dobrze wyglądać w takim stylu. Nic nas tu nie ogranicza.

3. Różnorodność materiałów: Swobodnie możemy używać różnych materiałów przy dekoracji ścian i podłogi np. betonu, drewna i stali. Pamiętajmy, natomiast, by robić to z wyczuciem i nie przytłoczyć wnętrza. Wspólnym mianownikiem dla różnorodności użytych materiałów może być kolor lub forma.

4.  Intensywne barwy: Turkusowa kanapa, prosty stolik w kolorze żółci? Czemu nie?


wsalonie.pl
wsalonie.pl
urzadzone.pl
domideco.pl
lazienkowy.pl
Co myślicie o stylu eklektycznym?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz