piątek, 20 maja 2016

Kolor i deseń: Jakie kolory pasują do każdego wnętrza?     Urządzanie wnętrz nie jest łatwym zadaniem. Magazyny wnętrzarskie, strony internetowe i blogi dotyczące wnętrz i designu dostarczają nam wielu inspiracji, jednak w natłoku informacji łatwo można się pogubić. Jeżeli nie do końca wiemy, czy nasze wnętrze chcemy urządzić w stylu eklektycznym, nowoczesnym, skandynawskim, czy glamour zdecydujmy się na bazowe kolory, które sprawdzą się w każdym z tych wnętrz. 

www.homenino.ruMowa o takich barwach jak:

- biel – sprawia, że wnętrze wydaje się jasne i czyste. Biel bardzo dobrze sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach, gdyż optycznie powiększa wnętrze. Ponadto bardzo dobrze komponuje się z pozostałymi barwami zarówno tymi intensywnymi, jak i bardziej stonowanymi, pastelowymi. Jeśli obawiamy się, że biel może być zbyt chłodna, zdecydujmy się na odcień śmietankowej bieli. Kilka słów na temat tego koloru pisałam w tym poście.

- szarość - sprawdza się bardzo dobrze, jako tło dla pozostałych, intensywnych kolorów. Szarość świetnie wygląda łazienkach, gdyż bardzo dobrze pasuje do armatury łazienkowej. Ponadto z powodzeniem możemy użyć jej w pozostałych pomieszczeniach takich jak salon, sypialnia, czy kuchnia. Z szarością łatwo przesadzić, a wtedy wnętrze może wydawać się nudne, dlatego warto uzupełniać ją o intensywne kolory, czy drewniane elementy, które ją ocieplą. W tym poście możecie sprawdzić jak szarość sprawdza się we wnętrzach.

- kolory ziemi – odcienie piaskowe, beżowe, oliwkowe i brązy są rozwiązaniem bardzo bezpiecznym i uniwersalnym. Są one bardzo dobrym tłem dla mebli i dodatków oraz pięknie podkreślą ich kształty. Ponadto kolory ziemi świetnie sprawdzają się w kuchni i łazience, gdzie pięknie eksponują biel ceramiki. Kolory nawiązujące do natury nadają wnętrzu szlachetny charakter, pozwalają wydobywać fakturę i kolor dodatków. Jednym z takich odcieni jest cafe latte, o którym pisałam tutaj.

Przy wyborze kolorów ścian w naszym mieszkaniu warto pomyśleć o tym, by kolory były spójne i zbliżone do siebie. Mieszkanie urządzone w bieli, szarości lub odcieniach beżu będzie harmonijne i stonowane. Zawsze możemy uzupełnić je pozostałymi kolorami. Zastanawiając się nad barwami, jakie mają gościć w naszym mieszkaniu lub domu, warto pamiętać o odpowiednich proporcjach w doborze odcieni. Kolor bazowy powinien zajmować 70% powierzchni, kolor uzupełniający 20%, a pozostałe 10% pozostawmy dla koloru kontrastowego, który ożywi przestrzeń, lub który będziemy mogli zmieniać w zależności od sezonu, czy naszego nastroju.

Poniżej znajdziecie kilka inspiracji przedstawiające użycie tych kolorów we wnętrzach.

www.clickinteriores.com.br

www.oraclefox.com

www.drawhome.com

www.opicos.com

www.iemo.jp

www.mistylish.com

www.rilane.com

www.houzz.com

www.thestudiobydeb.com

www.huege.dynu.com

www.freshome.com

www.ealahembohpat.xyz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz