środa, 20 lipca 2016

Wnętrza: Kuchnia, jadalnia i salon w stylu eklektycznymK. J. Studio     Eklektyzm to styl, w którym najbardziej lubię urządzać wnętrza. Projekt został wykonany w ramach konkursu Teka inspiruje "Kolory rodzinnego domu" i przedstawia wnętrze domu jednorodzinnego, w którym na jednej przestrzeni połączono kuchnię, jadalnię oraz salon. 


Dawniej kuchnia była osobnym pomieszczeniem. W dzisiejszych czasach kuchnia stała się pomieszczeniem, które możemy swobodnie połączyć z jadalnią i salonem. Zintegrowanie ze sobą pomieszczeń spełniających różne funkcje oraz zaprojektowanych w różnych stylach nie jest tutaj przypadkowe. 


Kuchnia ma charakter nowoczesnego wnętrza, w którym dominuje biel z połyskiem i matowa czerń. Takie wykończenie kolorystyczne jest celowe, gdyż nawiązuje to tego, że w kuchni tworzymy potrawy, często łącząc ze sobą kontrastowe smaki. Biel i czerń zostały uzupełnione o drewniane blaty oraz zastosowanie korka na ścianie nad blatem i przy barku jadalnianym. Kuchnia znajduje się na podeście, można powiedzieć, że dominuje nad pozostałymi pomieszczeniami, ale dzięki otwartej przestrzeni płynnie łączy się z jadalnią i salonem. W salonie znajduje się nowoczesna kanapa, a obok niej stary stolik kawowy i fotele wykończone patchworkiem. 

K. J. Studio

K. J. Studio

K. J. Studio

K. J. StudioW tym wnętrzu nowoczesna kuchnia łączy się z eklektyczną jadalnią i salonem, w którym królują meble i dodatki przechodzące z pokolenia na pokolenie.


Wizualizacje pochodzą ze strony mojego biura projektowego. W zakładce „portfolio” znajdziecie więcej wizualizacji tego projektu. Zapraszam!

10 komentarzy:

 1. Wow - wygląda dość ciekawie.
  Sama nie odnalazłabym się w takim pomieszczeniu, ale cieszy oko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze podobały mi się takie kolorowe odjazdowe fotele :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie to wygląda na zdjęciach, ale chyba nie umiałabym się odnaleźć w takim wystroju. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i rozumiem, każdy ma inny gust :)

   Usuń
 4. eklektyzm jest dorym i oryginalnym rozwiazaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oja świetne inspiracje! A te kolorowe foteliki super :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie. Cieszą takie komentarze :)

   Usuń