czwartek, 12 marca 2015

Wnętrza: Londńskie mieszkanie z 1860 roku z białą kuchnią     Architekci z firmy Architecture for London zajęli się odnowieniem mieszkania zbudowanego w 1860 roku. Przy remoncie postawiono na jasne, stonowane barwy (biel, pastele, szarości) oraz naturalną, drewnianą podłogę.


Kuchnia w mieszkaniu jest praktycznie cala biała. Fronty szafek minimalistyczne, gładkie, bez gałek. Ozdobą jadalni jest stół oraz krzesła różniące się kształtem i kolorem.


Podczas remontu odsłonięto stare gzymsy i sztukaterie. Dzięki temu, że pokryto je tym samym kolorem, co ściany, nie rzucają się w oczy i jednocześnie są subtelną ozdobą wnętrza.


Salon jest minimalistyczny, ale nie można powiedzieć, że jest zimny, czy ubogi w detale. Drobne przedmioty sprawiają, że jest przytulny. Ciekawe dodatki jak pomarańczowa lampa i żółty stolik, kosz na drewno kominkowe urozmaicają przestrzeń i nadają jej charakteru.
Kontrastem dla kuchni i salonu jest sypialnia, gdzie dominującym kolorem jest czerń. Architekci pozostali przy drewnianej podłodze i ramie łóżka, dzięki czemu czarna sypialnia w cale nie wydaje się być ponura. Została ona uzupełniona o niewielką ilość dodatków: stolik, wazon, plakat na ścianie, narzuta na łóżko. Wszystko to połączone z dominującym kolorem czarnym sprawia, że w tej sypialni niczego nie brakuje.
W łazience, podobnie jak w kuchni i salonie, również postawiono na stonowane kolory. Na ścianach i podłodze płytki zostały ułożone w jodełkę, przez co wnętrze jest intrygujące. Szarość przełamują żółte nogi wanny, które wnoszą odrobinę koloru do stonowanego wnętrza.
Wydaje mi się, że wszystko jest tu na swoim miejscu. Mieszkanie nie jest przeładowane nie potrzebnymi dodatkami, ale jednocześnie przytulne i praktyczne.
Więcej zdjęć znajdziecie na stronie.


Jak Wam się podoba?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz