środa, 8 kwietnia 2015

Wnętrza: Mieszkanie w odcieniach szarości     DT estúdio zdecydowało się przeprowadzić metamorfozę wnętrza mieszkania w São Paulo w Brazylii. Właścicielowi zależało na tym, aby w mieszkaniu było więcej przestrzeni, dlatego postanowiono zrezygnować z jednej z sypialń na rzecz większej przestrzeni w pozostałej części apartamentu. 

W tym wnętrzu dominuje beton, drewno, stonowane kolory oraz niebanalne wyposażenie wnętrza. Mimo występowania wielu elementów wykonanych z betonu, architekci zastosowali ciepły odcień podłogi, miękkie materiały tapicerki i kilka akcentów w żywych ciepłych kolorach, przez co wnętrze nie wydaje się być zimne i nudne. Jednocześnie poprzez zastosowanie różnych odcieni szarości wnętrze jest spójne.

W salonie uwagę przykuwa spora sofa w szarym kolorze oraz ciekawy stolik kawowy. Zamiast szafki RTV wykonano betonowy blat, pod nim znajduje się szafka z szufladami wykonana z drewna. W tym pomieszczeniu znalazło się również miejsce do pracy przy parapecie okna. 

 
Tuż obok salonu jest niewielka kuchnia urządzona w odcieniach szarości, z dodatkiem mozaiki oraz energetycznej czerwieni. W kuchni zapewniono miejsce na blat i dwa stołki. Bardzo podobają mi się tu szare i czerwone fronty szafek.


Za salonem znajduje się jadalnia oraz niewielka biblioteczka składająca się z regału w fabrycznym stylu. Tuż obok jest piękny fotel z podnóżkiem, wykonany z drewna i skóry (Eames Lounge Chair & Ottoman). Dalej przy oknie stolik z dwoma krzesłami.

Sypialnia urządzona jest w harmonii z pozostałymi pomieszczeniami. Dominują tu szarości. Brak jest zbędnych dodatków. Podobnie jak w salonie parapet przekształcono w niewielkie miejsce do pracy. Wnętrze jest ożywione żółtym krzesłem i lampą podłogową o niebanalnym kształcie.


Łazienka jest niewielka, ale ma swój charakter. Tutaj również w powodzeniem zastosowano beton (blat pod umywalką) i szarości. Dodatki z drewna sprawiają, że łazienka jest miejscem przytulnym i pełnym spokoju. 

Wnętrze ma pofabryczny, loftowy charakter. Przez zastosowanie koloru szarego w różnych odcieniach jest spójne. Dodatki takie jak ciekawy stolik kawowy, regał na książki, czy żółte krzesło w sypialni nadają wnętrzu charakter i sprawiają, że szare wnętrze w cale nie musi być nudne. 

Więcej zdjęć znajdziecie na tej stronie.

Jak Wam się podoba?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz