środa, 10 czerwca 2015

Inspiracje: Jak urządzić balkon?     Wiosenne i letnie dni sprzyjają wypoczynkowi na balkonie. W zależności od naszych potrzeb może on być małą jadalnią, miejscem do wypoczynku lub pracy. Dzięki kilku akcesoriom i meblom balkonowym, można urządzić przytulny kącik, który zachęci do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na balkonie na pewno przydadzą się:

- przedmioty wielofunkcyjne np. skrzynki lub pojemniki wiklinowe, na których będzie można postawić doniczki z kwiatami, usiąść lub przechowywać w nich drobiazgi,

- składane, lekkie meble, które szybko można złożyć i uzyskać wolną przestrzeń (np. na suszarkę z praniem), ważne, aby były wykonane z materiału odpornego na działanie czynników atmosferyczny, a złożone nie zajmowały dużo miejsca,

- przedmioty do przechowywania roślin np. wiszące doniczki, półki, regały, na których można ustawić zioła i kwiaty,

- kolorowe lub utrzymane w jednym odcieniu dodatki jak dywaniki, poduszki, elementy dekoracyjne stołu, lampiony.

Ponadto przy aranżacji balkonu warto zastanowić się, w jaki sposób wykończyć podłogę. Obecnie na rynku mamy wiele ciekawych możliwości. Możemy użyć desek drewnianych, paneli, czy płytek gresowych. Świetnym uzupełnieniem aranżacji balkonu będzie zastosowanie osłony, która zapewni nam intymność i komfort. Może być to mata rattanowa, bambusowa lub z tworzywa sztucznego.

www.homemydesign.com


www.homemydesign.com

www.shelterness.com

www.thosbakerblog.com

www.homemydesign.com

www.cdn.decoist.com

www.chaszczowisko.utforma.pl

www.indopic.com

www.2016decorationtrends.com

www.editca.com

www.3.lushome.com

www.2.bp.blogspot.com

www.digsdigs.comMyślę, że balkon może pięknie wyglądać nie tylko wiosną i latem. Jesienią i zimą również może wyglądać pięknie. Składane meble można przechowywać zawieszone na ścianie balkonu, a zamiast kwiatów umieścić iglaki. Pięknie urządzony balkon, który będzie również funkcjonalny to świetnie miejsce do wypoczynku. 

Macie swoje pomysły na aranżację balkonu?

4 komentarze:

  1. Inspiracje w sam raz.....mój balkon w ten weekend wreszcie zostanie doprowadzony do ładu ! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładne aranżacje, chciała bym coś takiego u siebie na balkonie.Kawał dobrej roboty, dzięki za wpis.

    OdpowiedzUsuń