czwartek, 18 czerwca 2015

Kolor i deseń: Geometryczne wzory we wnętrzach     Wzory geometryczne na dobre zagościły we wnętrzach. Najczęściej możemy spotkać biało-czarne zygzaki na poduszkach lub dywanach. Wybór wzorów jest ogromny. Możemy zastosować drobne wzorzyste dodatki jak kubki, podstawki, czy poduszki oraz duże elementy pokryte geometrycznymi wzorami na przykład zasłony, sofy i tapety. Wprowadzając wzory do wnętrza warto pamiętać o kilku zasadach:

- Zaczynając swoją przygodę z używaniem wzorów warto zacząć od drobnych dodatków jak kubki, obrazki na ścianach, doniczki, poduszki.

- Obecnie do wyboru mamy wzory dwukolorowe najczęściej czarno-białe oraz różnokolorowe bardziej i mniej wyraziste. Jeżeli obawiamy się zastosowania mocnych kolorów możemy użyć we wnętrzu wzorzystych dodatków, ale w stonowanych barwach np. pastele lub szarości.

- Stosując wzór na jednym przedmiocie lub w jednym miejscu zawsze to on będzie przyciągać uwagę. Jeżeli tego nie chcemy, warto zrównoważyć go stosując inne dodatki we wnętrzu np. ramki ze zdjęciami lub grafikę na przeciwległej ścianie.

- Pamiętajmy, aby dopasować wzory geometryczne do rozmiaru wnętrza, w którym chcemy je użyć. Zbyt duży wzór użyty na dużej powierzchni może sprawić, że wnętrze będzie przytłaczające. Duża ilość wzorzystych dodatków nie będzie wprowadzać chaosu do wnętrza, jeśli zestawimy je z dodatkami jednokolorowymi w tych samych barwach, co wzory. Jeśli chcemy użyć wzór na dużej powierzchni np. na zasłonie warto ją zestawić z gładką ścianą.

- Geometryczne wzory możemy spokojnie łączyć z innymi kolorami. Na przykład na szarej kanapie świetnie będą wyglądać wzorzyste i jednokolorowe poduszki ułożone obok siebie. Ważne jest to, aby trzymać się jednej kolorystyki.

- Wzory można łączyć ze sobą na zasadzie przeciwieństw na przykład małe groszki ze średnimi i dużymi lub wąskie pasy z szerokimi.

Stosowanie geometrycznych wzorów w cale nie jest trudne. Warto pamiętać spójnej kolorystyce i gładkim tle dla wzorów. Dzięki nim możemy świetnie ożywić wnętrze.

www.tryingtobalancethemadness.com


www.blog.lojaskd.com.br

www.interiorsbystudiom.com/

www.thefhd.net

www.architectureinteriordesigns.com

www.cdn.homedit.com

www.houseofkazura.blogspot.com

www.3.lushome.com

www.3.lushome.com

www.designismine.blogspot.com

www.hannahinthehouse.com

www.blog.laurelandwolf.com
Co sądzicie o geometrycznych wzorach we wnętrzach?

2 komentarze: