niedziela, 2 sierpnia 2015

Inspiracje: Parapet w kilku odsłonach     Zawsze marzył mi się duży parapet z poduszkami, na którym można usiąść, poczytać książkę, czy napić się wina. Wydaje mi się, że byłoby to świetne miejsce do relaksu. Spójrzmy na parapety w naszych domach i mieszkaniach pod innym kątem. Zastanówmy się, jaką rolę mogą pełnić. Mogą być świetnym miejscem na prezentowanie zbioru kolorowych butelek i wazonów lub dodatkową półką na książki. Pięknie prezentują się na nich kolekcje niewielkich roślin lub zapalone wieczorem lampiony. Niskie parapety mogą pełnić rolę półek, na których możemy ustawić książki lub wakacyjne pamiątki. Parapet okna możemy również rozbudować, dzięki czemu będzie on nam służyć, jako kącik do pracy w małym mieszkaniu.

Tylko od nas i naszej wyobraźni zależy, w jaki sposób zaaranżujemy parapet okna. Możemy zmieniać go w zależności od pór roku. Traktować go, jako miejsce ekspozycji kwiatów, zdjęć, pamiątek lub ozdobnych świec. Innym razem może mieć bardziej praktyczne zastosowanie, jako dodatkowa półka na książki lub pełnić rolę domowego miejsca do pracy.

Poniżej znajdziecie kilka inspiracji do tego jak zaaranżować parapet. Co myślicie o takich przykładach?

www.centralinteriordesign.com


www.singaporecondoclassified.com

www.floralpower.wordpress.com

www.pinterest.com

www.soffamag.com

www.avso.org

www.monoshop.co.za

6 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się 1 i 6 zdjęcie. Zawsze marzyłam o siedzisku na parapecie, z poduchami, gdzie mogłabym się rozsiąść z kawką i poczytać książkę... ach... :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Też marzy mi się duży parapet pod oknem z miejscem do siedzenia. :) Niestety w naszym budownictwie ciężko o tak nisko zamontowane okno wraz z dużą wnęką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może w mieszkaniach niekoniecznie, ale przy budowie domu można o tym pomyśleć :)

   Usuń
 3. Siedzisko na parapecie <3 cudowne!! Jak z listy moich marzeń.

  OdpowiedzUsuń