piątek, 3 czerwca 2016

Inspiracje: Biało-czarna łazienka     Biało-czarna łazienka to połączenie klasyczne i ponadczasowe. Niektórzy mogą się obawiać, że łazienka urządzona w tak kontrastowych kolorach nie będzie przytulnym i ciepłym miejscem zachęcającym do długich kąpieli i wypoczynku. Wydaje mi się, że odpowiednie połączenie czerni i bieli może dać ciekawy efekt i sprawić, że wnętrze to wcale nie będzie surowe i zimne.

www.dwell.comUrządzając biało-czarną łazienkę warto wziąć pod uwagę kilka aspektów:


-rozłożenie kolorów należy dopasować do wielkości łazienki. W mniejszym pomieszczeniu dominować powinna biel, by optycznie powiększyć pomieszczenie. W łazienkach o większej powierzchni możemy pokusić się o użycie większej ilości czerni lub nawet o czarny sufit.


-biel i czerń wygląda bardzo dobrze w połączeniu z drewnem, które ociepla łazienkę. Te kontrastowe barwy możemy również śmiało łączyć z innymi intensywnymi kolorami jak żółty, turkusowy, zielony.


-decydując się na użycie w łazience jedynie czerni i bieli możemy urozmaicić ją poprzez różne faktury, wzorzystych płytek lub ich ciekawego ułożenia.


-biel i czerń to kolory bardzo uniwersalne, dlatego sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych łazienkach.


Poniżej znajdziecie kilka inspiracji, które pokazują, że biało-czarna łazienka może wyglądać przytulnie i intrygująco.

www.rilane.com

www.insideout.com.au

www.interiorzine.com

www.pinterest.com

www.girlsonit.com

www.pinterest.com

www.pinterest.com

www.pinterest.comCo sądzicie o takim połączeniu?

2 komentarze:

  1. Piękne inspiracje, bardzo eleganckie połączenie kolorystyczne.

    OdpowiedzUsuń