poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Inspiracje: Tapeta w kuchni 

     Zazwyczaj, gdy myślimy o zastosowaniu tapet we wnętrzach, umieszczamy je w salonie, sypialni, przedpokoju a czasem w łazience. Warto pomyśleć o tym, że tapety sprawdzą się równie dobrze w kuchni. Tylko, jaką tapetę wybrać do tak szczególnego pomieszczenia, jakim jest kuchnia? Tutaj zarówno gotujemy, spożywamy posiłki, jak i używamy wody i detergentów. Tapeta stosowana w kuchni musi być wytrzymała, a przy kontakcie z wilgocią nie powinna się odkształcać i odbarwiać. Ważna jest również odporność na ścieranie, wysoką temperaturę, tłuszcze i inne zabrudzenia, które powstają w wyniku gotowania. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj tapeta winylowa, którą możemy zastosować nie tylko na wolnej ścianie kuchni, ale również na tej znajdującej się nad blatem roboczym. Tapety winylowe są grubsze i można je myć. Jeśli jednak obawiamy się, że tapeta może się zniszczyć, w przestrzeni nad blatem tapetę możemy ochronić poprzez zastosowanie szkła. 
 
Poprzez zastosowanie tapety w kuchni możemy:

- poprawić estetykę w kuchni – tapeta pozwala nam skutecznie zamaskować nierówne ściany lub drobne niedoskonałości, jakie się na nich znajdują.

- szybko odmienić wnętrze – jeśli nie mamy wystarczających funduszy na generalny remont lub wygląd naszej kuchni nam się po prostu znudził, możemy przeprowadzić małą metamorfozę tego wnętrza i zastosować właśnie tapety. 

- nadać wnętrzu określony charakter – dzięki tapetom możemy sprawić, że kuchnia będzie odpowiadać aktualnym trendom pojawiającym się we wnętrzarskim świecie. Wzory tapet są tak zróżnicowane, że z pewnością dopasujemy je do bieżących tendencji. Nie ważne, czy będą to graficzne wzory, botaniczne ilustracje, czy motywujące napisy. Wybranie tapet, jako sposobu na metamorfozę wnętrza daje nam mnóstwo możliwości.

- wizualnie ocieplić wnętrze – kuchnia, w której dominują białe szafki z wysokim połyskiem, może wydawać się sterylna i zimna. Takie wrażenie możemy z powodzeniem zmienić poprzez zastosowanie tapet o ciepłym odcieniu lub imitujących naturalne materiały jak kamień, drewno, czy cegłę.

- połączyć i ujednolicić wnętrza – kuchnia, która jest w jakiś sposób oddzielona od jadalni może do niej nawiązywać dzięki użyciu w obu pomieszczeniach tej samej tapety. W kuchni tapeta ta może znajdować się nad blatem lub na jednej ze ścian, a w jadalni możemy zastosować ją na dużej powierzchni. W ten sposób z pozoru rozdzielone pomieszczenia są spójne i mają ten sam charakter.

- nawiązać do określonego stylu – podobnie jak zmieniają się trendy i dodatki we wnętrzach, tak jedne ze stylów w aranżacji wnętrz są bardziej a inne mniej popularne. Tapety dają nam możliwość, by dopasować nasze wnętrze do aktualnie modnego stylu. Dzięki odpowiednim wzorom nasza kuchnia może nabrać skandynawskiego, eklektycznego lub prowansalskiego charakteru.

Rodzaje tapet, wzory i kolory, jakie na nich widnieją, dają nam spore możliwości w aranżacji lub metamorfozie kuchni. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Możemy wybierać spośród nadruków 3D, które wprowadzą ciekawy efekt wizualny, zdecydować się na szalone kolory, wzory lub efekt postarzanej ściany.

Poniżej znajdziecie kilka inspiracji z zastosowaniem tapety w kuchni.

Co sądzicie na temat zastosowania tapet w kuchni?

Zdjęcia pochodzą ze strony tapetuj.pl 
 
Więcej inspiracji i pięknych produktów znajdziecie na stronie tapetuj.pl

4 komentarze:

 1. W kuchni świetnie się sprawdza!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to fajne rozwiązanie na wykończenie ściany i urozmaicenie wnętrza.

   Usuń
 2. Hi !! I love your blog and you house .. you have a new follower
  angelica

  OdpowiedzUsuń